🍬 Snack Like Royalty with Every Bite!
Rozocha Freeze Dried Mangosteen Bites offer a healthy, convenient snack option made from 100% real mangosteen. Each pack contains four single-serve portions, ensuring you can enjoy this fiber-rich tropical fruit anywhere, anytime, without any additives or preservatives.
S**N
Best way to have mangosteen
If you are looking for mangosteen but don’t know where to find it or too lazy to go out to a restaurant, then you must try this. The freeze dried process preserves the original taste of the fruit. Each bite is actually a whole fruit, but it is still very easy to eat. It comes in a package easy to eat and take it with you wherever you travel.
C**W
Great Quality, Great Price
This item is one box, which contains 4 packages of mangosteens. The mangosteens are primarily whole fruits, and the quality is great. You get about 12-15 mangosteens per box. Mangosteens sell for about $3 each at my grocery store. So getting this many freeze dried mangosteens for $18 is a very fair price. People have complained about the price, but they're being unreasonable. Mangosteen is very expensive in the United States, and this so far is the best value I can find to enjoy mangosteen that isn't canned and saturated in sugary syrup.
K**E
Good taste, but too expensive and way too little amount
I loved the taste and it is very unique. However, I cannot justify the price. Also, I ate the first small bag, and was shocked at the amount. I opened the other bags to see how much. It was literally two cups! And in one bag, there was only a total of four mangosteens. There is way to little to buy again.
T**N
I am glad being able to enjoy year-round.
It has the flavor and taste of natural fruit. Loves to snack after the meal.
J**N
These Are So Very Very Good!
I love mangosteens generally and these freeze dried examples are superb.
R**E
Description Is Tricky
When I bought this snack for $17.79, I expected I would receive the snack for 4 according to the description "...(0.53 Oz x 4 Count)... ." However, by 4, they meant the little package inside the box. I only receive one box. The snack is okay, but for this amount of price? It's ridiculously overpriced. I would never recommend it to anyone. If I knew this one box costs $17.79, there's no way on Earth I would buy it.I don't blame the seller. I made mistakes myself reading description carelessly, but it will never happen the second time.
R**E
Not worth the money
Not what I expected and very expensive. If you could see my face right now it would really tell how I felt about them. Nice try but after having the real deal I think I'll wait until someone figures out how to can them and put them on the market.
L**.
Like the real thing!
Closest flavor to the real thing that I can find in the states. Totally different texture, but the flavor is great.
Trustpilot
2 months ago
2 weeks ago