title: "100 AMP 30mA DOUBLE POLE RCD NLRCD10030A"
brand: "newlec"
price: "€ 49.35"
in_stock: true
category: "Newlec"
url: https://www.desertcart.nl/products/546838075-100-amp-30ma-double-pole-rcd-nlrcd10030a
store_origin: NL
region: Netherlands
---
# 100 AMP 30mA DOUBLE POLE RCD NLRCD10030A
**Brand:** newlec
**Availability:** ✅ In Stock
## Quick Answers
- **What is this?** 100 AMP 30mA DOUBLE POLE RCD NLRCD10030A by newlec
- **Is it available?** Yes, in stock and ready to ship
## Best For
- newlec enthusiasts
## Why This Product
- Trusted newlec brand quality
## Description
Newlec 100 AMP 30mA DOUBLE POLE RCD NLRCD10030A : desertcart.co.uk: DIY & Tools
## Technical Specifications
| Specification | Value |
|---------------|-------|
| ASIN | B07SZ1K8W9 |
| Best Sellers Rank | 950,609 in DIY & Tools ( See Top 100 in DIY & Tools ) 2,662 in Circuit Breakers |