| ASIN | B09KDS9NNM |
| Best Sellers Rank | #5,911 in Electronics ( See Top 100 in Electronics ) #132 in Headphone Earpads |
| Brand | JNSA |
| Color | Foam Black |
| Compatible Devices | Earphones |
| Customer Reviews | 4.2 4.2 out of 5 stars (1,112) |
| Enclosure Material | Memory Foam |
| Item Dimensions | 5 x 3 x 0.4 inches |
| Item Weight | 0.3 Ounces |
| Manufacturer | JNSA |
C**F
Excellent value
Fit like the. Originals and don’t faal out when running.
J**S
Quality replacement option!
A**J
Good value replacement for Sony OEM
L**S
Comfortable and good seal
I've had the first pair wear after 4 months of daily use, longer than other mesh pairs I've tried. The wear was mainly with the silicone sleeve inside separating from the mesh, happened fully on one. It could probably be glued to keep it going longer, will try on the next. Otherwise the mesh kept most of its shape and there was no tearing. Make sure to buy dust/earwax screens as these have none. For the XM5 that's 4.5mm. I prefer it without built-in, as the screens can't be cleaned well. A minor fit issue I've had is one side coming loose with chewing motions. Could just need a large tip for that ear. I keep a loud box fan in my room and the seal on these is good as OEM. No noticeable changes to sound.